Beylikdüzü Kalorifer Tesisatı

Beylikdüzü Kalorifer Tesisatı

Kategori: KALORİFER TESİSATI | 2

Beylikdüzü Kalorifer Tesisatı taleplerini karşılamak üzere, Beylikdüzü ve çevresinde: Radyatör(petek) montajı, kalorifer tesisatı arızaları, termostatik vana montajı, mobil tesisat, kollektör tamiratı, kollektör montajı, hizmetleri vermekteyiz.

Beylikdüzü Kalorifer Tesisatı

İletişim Formu – Telefon: 0212 855 27 40 – 0538 725 8368 – E-posta

KALORİFER TESİSATI UYGULAMALARIMIZ

Sıva Üstü Tesisat

Ev ve iş yerinize inşaat halindeyken kalorifer tesisatı döşenmemiş ise Tesisatı sıva üstü olarak uyguluyoruz.uygulama sürecinde kapı ve koridor aralarında zemin kırılıp boru gömülmesi gereken yerleri kırdığımız gibi tamir ediyoruz.

Sıva Altı Tesisat

Kalorifer tesisatının zeminden döşenerek yapılmasıdır. Genelde inşaat halindeyken yapılır veya bazı müşteriler zeminin kırılmasına karar verdiği zaman uygulanır.

  • Sıcak ve soğuk su kompozit veya alüminyum folyolu boru ile kullanılmalıdır.
  • Tesisat  en az 2 ana hat üzerinden peteklere ulaşmalı bu sayede dolaşım hızlı olur ve en uzak petek sorunu çözülür.
  • Gereğinden fazla dirsek kullanılmamalı bir dirsek basınç ve dolaşımda 4 m boruya denk gelir.

Pex Boru Mobil Sistem Montajı

Mobil sistemde Kolon hattı veya kombi altına radyatör sayısı kadar çıkış veren iki adet kollektör takılır. Her radyatör için ayrı giriş – dönüş hattı çekilir. Bütün giriş hatları üstteki sıcak su kollektöründe toplanır. Bütün dönüş hatları alttaki soğuk su kollektöründe toplanır.

Pex Boru Mobil Sistem Avantajları

1. Bütün petekler için ayrı, giriş – dönüş tesisatı çekildiği için tesisat dolaşımı hızlı olur.

2. Dekoratiftir, görüntü kirliliği yapmaz, evin dekorunu bozmaz.

3. Dönüşlerde dirsek kullanılmadığı için tıkanma yapmaz, tesisat dolaşımı rahat olur.

4. Pex boru hasar gördüğü zaman, kılıf kanal görevi gördüğü için zemin kırılmadan pex boru kılıftan çıkarılarak değiştirilebilir.

Radyatör Modelleri ve Uygulama Esasları

Eski yapılarda standart panel radyatör kullanılır, bu panellerin bağlantısı giriş üstte, dönüş altta olarak uygulanır. Ancak Piyasada birçok dekoratif ve farklı modelde radyatör vardır ve bağlantı uygulamaları modele göre değişebilir. 

Ev ve iş yerinizin tasarımına ve isteğinize uygun radyatör modelini seçip o modele için en verimli bağlantı uygulamasını yapıyoruz.

Isı Verimi İçin Uygun Malzeme Seçimi

Termostatik Vana

Tesmostat ve vana gövdesi olmak üzere iki parçadan oluşan, radyatörün sıcak su girişine takılan, oda ısısına göre sıcak su girişini otomatik olarak kapatıp açan vanadır. Yere paralel olarak takılır. Termostatik vana kullanımı ve derecelendirmesi vana markasına göre değişir.

Kompozit Boru

Dışı pprc malzeme ile kaplı, ortasında cam elyaf olan ısı yalıtımlı borudur.

Oksijen Bariyerli Pex Boru

Boru üzerindeki özel katman sayesinde boru içine oksijen akışı engellenir, kalorifer tesisatı içindeki suda mikro organizma ve bakteriler ve mikropları barındırmaz. Bu sayede tesisat aksamında paslanma olmaz.

Hizmet Bölgelerimiz

Beylikdüzü, Beykent, Gürpınar, Yakuplu, Adnan Kahveci mahallesi, Barış mahallesi, Büyükşehir mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, Dereağzı mahallesi, Kavaklı mahallesi, Marmara mahallesi, Sahil mahallesi, Büyükçekmece, İstanbul.

2 Responses

  1. ALİ

    Merhaba. evmizde 7 petek var.2 tanesi çok az 1 tanesi hiç yanmıyor.Tesisat mobil sistem.Kollektör eca.yeni değişti.Bi zhavlupan hariç 6 petek tesisatı veya 3 petek tesisatı için boruların değiştilmesi için fiat öğrenmek istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir